Padomi · Šūšana

Kā pašūt apģērbu, kuru valkāsi ar lepnumu?

šūšana, taisnais diegs, šķēres

Varētu domāt, ka šuvēju skapju plaukti gluži vai lūst no ideālu apģērbu pārpilnības. Realitātē bieži gadās sašūt apģērbu, kas ir skaists, taču garderobē galīgi neiederas un netiek valkāts vispār. Uz tādiem skatoties kļūst bēdīgi – tāds darbs ieguldīts, taču rezultāts nav cerētais. Taču citreiz, pašas šūto apģērbu valkā ar lielu lepnumu un tajā jūties ļoti ērti, lai arī tajā ir kāda pašķība vīlīte. Pētot, kā sašūt apģērbu, kuru vēlēšos valkāt atkal un atkal, nonācu pie vērtīgiem secinājumiem, par to, kas ir jādara, lai uzlabotu savus rezultātus.

Plāno, kā vēlies mainīt vai papildināt savu garderobi. Rūpīga esošā apģērba izpēte ļaus tev papildināt skapja plauktus ar apģērbiem, kurus tiešām vēlēsies valkāt. Tā kā šujot pati nosaki gan audumu, gan siluetu, gan krāsu, tev ir visas iespējas salikt kopā visu, kas tev patīk un izveidot perfektu apģērba gabalu.

Atrodi savu mīļāko apģērbu gabalus skapī. Mums katrai ir neliels skaits apģērbu, kas tiek valkāti ļoti bieži. Gandrīz puse no garderobes tiek valkāta reti. Mīļākie un visbiežāk valkātie apģērbi parādīs, kas tev apģērbā ir svarīgākais – siluets, krāsa, komforts. Izpētot iecienītākos apģērba gabalus, varēsi atzīmēt, ko vēlies šūt. Mīļus un novalkātus apģērbus, kas labi der, var izjaukt pa detaļām un izveidot savu piegrieztni, lai vēlāk varētu pašūt tieši tādu pašu apģērba gabalu. Pie reizes izrevidē skapi –  novērtē apģērbus, atlasi to, kas neder vai nepiestāv. Izvērtē, vai vari uzlabot apģērbus, kas netiek valkāti. Nemet ārā arī to, ko neplāno labot – labāk atdod, lai apģērbs kalpo kādam, kam derēs.

Ko tu apģērbā novērtē visvairāk? Izveido sarakstu – tajā atzīmē krāsas, audumus, tekstūras un detaļas, kuras tev šķiet pievilcīgākās. Izmanto šo sarakstu arī tad, kad izvēlies audumu.

Ievēro detaļas. Tādi “sīkumi” kā piedurkņu garums, kakla izgriezuma veids, aizdares veids un kabatas, veido apģērba gabala raksturu. Ja tev apģērbā nepatīk kaut vai viena detaļa, būs mazāks prieks to valkāt. Esi izvēlīga un precizē, kādas detaļas tev patīk.

Izveido kombinācijas. Ja esošie ikdienas apģērbi būs vienotā stilā, tos būs vieglāk kombinēt vienu ar otru. Ievēro, kas ir lieks un kā pietrūkst. Plānojot, ko šūt, atrodi, ko no esošās garderobes varēs vilkt klāt tam, ko vēlies sašūt.

Papēti, kas piestāv tavai figūrai. To var noteikt arī uzmērot dažādu siluetu apģērbus un skatoties, kas der kopā un veido proporcijas, kas izskatās labi un kurās jūties ērti. Piemēram apsienama stila kleitiņa garumā līdz celim, piestāvēs ikvienai figūrai. Kleitas ar v-veida kakla izgriezumu, klasiskas bikses, kleitas ar drapējumiem un vienkārši zīmuļsvārki arī piestāvēs dažādām figūrām.

Sāc ar pamatiem – sašuj vienkāršus zīmuļsvārkus vai svārkus ar ielocēm no dažādiem audumiem. Tie lieliski papildinās tavu pamata garderobi. Veido apģērbus, kurus būs viegli valkāt. Sākumā izmanto tehnikas, kuras pārzini, audumus, ar kuriem esi veiksmīgi strādājusi. Tas nozīmīgi atvieglos darbu un ļaus iegūt pārliecību par savām spējām. Pamatiem nav jābūt garlaicīgiem – vari variēt ar krāsām, tekstūrām, rakstiem, detaļām un apdarēm.

Zini savu izmēru. Pirms katra jauna projekta uzsākšanas, noņem galvenos sava ķermeņa mērus. Tas palīdzēs izvairīties no pārsteigumiem, jo šūšanā pāris centimetri var noteikt, vai gatavais apģērbs derēs. Ņem vērā uz piegrieztnes informācijas lapas ieteiktos audumus. Auduma izvēle var ievērojami mainīt to, kā izskatīsies un derēs gatavais apģērbs.

Izmēģini piegrieztni. Ja vēlies izmantot sarežģītu piegrieztni,ko iepriekš neesi izmantojusi, piemēram žaketi, bikses vai mēteli, pamēģini to sašūt vienkāršotā variantā. Tam vajadzēs lētāku audumu, kas pēc biezuma ir līdzīgs tam, ko plāno izmantot. Vari nešūt tādas detaļas kā kabatas un aizdares, jo testa izstrādājums ir paredzēts tikai uzlaikošanai. Ja izmēģini, kā derēs bikses, vari tās saīsināt, lai ietaupītu audumu. Uzlaikojot testa izstrādājumu, varēsi novērtēt, vai izvēlēts pareizais izmērs un veikt korekcijas piegrieztnē. Piegrieztne ir jāizmēģina, ja neesi pārliecināta, kā derēs izstrādājums un, ja baidies sabojāt “labo” audumu.

Veido skices. Pilnīgi vienkārši – tas ir tikai priekš tevis. Skicēšana palīdz iztēloties gatavo apģērbu, tā detaļas. Pie skices vari atzīmēt vēlamo krāsu, garumu, aizdares un citas detaļas. Skicējot, vari novērtēt, kādas prasmes būs vajadzīgas attiecīgā apģērba gabala pašūšanai, kas tev būtu jāpamācās pirms gatavā apģērba šūšanas. Ja šuj apģērbu bērnam, zīmējiet kopā – būs jautri.

Atvēli laiku projektam. Nesteidzies – ieplāno laiku, ko veltīsi sava apģērba šūšanai. Tā darbu veiksi rūpīgāk un galarezultāts būs kvalitatīvāks. Zinu, ka tas nav vienkārši, taču pamēģini ieplānot savu darbu pa maziem posmiņiem. Auduma atrašana vien var kļūt par piedzīvojumu, kas aizņems vairākas dienas. Lai būtu patiess prieks par savu pašūto apģērbu, nevienu procesa posmu nevajadzētu sasteigt. Taisnība, apakšmalas atšūšana ar roku aizņems vairāk laika, taču to ir vērts darīt, jo rezultāts būs perfekts. Izmēģini dažādas jaunas tehnikas uz paraudziņiem, lai tās apgūtu un nepieļautu nozīmīgas kļūdas šujot, kas var sabojāt visu prieku.

Šūšanai nav jāsagādā galvassāpes. Tāpēc nespied sevi uzsākt projektu, par kuru neesi pārliecināta, vai arī strādāt ar audumu, kurš tev nepatīk. Ja tomēr darba procesā sanāk tā, ka viss iet greizi, met mieru, atpūties un turpini darbu vēlāk. Veiksmīgu garderobes veidošanu! Lasi arī : Kādēļ mums ir pilni skapji, taču nav ko vilkt?

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s