Padomi · Šūšana

Šujmašīnas tīrīšana

Šujmašīnas kopšana, problēmas ar dūrieniem, eļļošanaJa šuj reti, pietiks ar šujmašīnas tīrīšanu vienreiz mēnesī; ja šuj katru dienu vai izmanto pūkainus audumus (vatelīnu, mēteļu audumus, filcu), šujmašīna jātīra biežāk – reizi nedēļā. Regulāra šujmašīnas apkope pasargās no daudzām problēmām, kādas sagādā uzkrājušies putekļi. Iesaku šujmašīnai uzlikt pārklāju, kas pasargās no putekļu uzkrāšanās, kamēr to nelieto.

Tīrot šujmašīnu, jāievēro:

  • pirmkārt, tīrīšanas un eļļošanas nosacījumi lietošanas instrukcijā – dažas šujmašīnas nav nepieciešams eļļot; ja Tava šujmašīna ir jāeļļo, lietošanas instrukcija norādīs, kur;
  • lieto šujmašīnām paredzēto eļļu, ļoti nelielu daudzumu – vienu niecīgu pilīti. Kas par daudz, tas par skādi.
  • nav ieteicams izmantot saspiestā gaisa aerosolus – tie sadzen putekļus vēl tālāk šujmašīnā;
  • tīrīšanai izmanto mazas birstītes vai otiņas, pinceti, tīras un sausas lupatiņas, rokas putekļu sūcēju vai parasto putekļu sūcēju ar mazo uzgali.

Tīrīšanas posmi:

  1.  šujmašīnu izslēdz, atvieno no strāvas padeves.
  2. no šujmašīnas izņem diegus, izņem adatu un kuģīti, noņem pēdiņu, noņem adatas plāksnīti. Izņemtos piederumus un skrūves saliek drošā vietā, lai nepazūd.
  3. ar mazu birstīti, vates kociņu vai smalku otiņu iztīra kuģīti un zem adatas plāksnītes sakrājušās pūkas un putekļus. Tīrot, ik pa laikam pagriez šujmašīnas vārpstu, tā piekļūstot visām vietām. Tīrīšanas posmā svarīgi nepūst putekļus, slaucīt tos uz ārpusi un savākt ar putekļusūcēju, tā, lai tie neiekļūtu dziļāk šujmašīnā. Lielākas putekļu kaudzītes vai diegu galus izņem ar pinceti. Noslauki arī vietu, kur tiek piestiprināta adata un šujmašīnas pēdiņa – tur arī mēdz sakrāties putekļi.
  4. pēc rūpīgas atbrīvošanās no putekļiem, šujmašīnu drīkst eļļot – precīzi pēc instrukcijas norādēm.
  5. pēc eļļošanas saliec visas izņemtās detaļas savās vietās, noslauki putekļus no šujmašīnas korpusa, ieliec jaunu adatu.
  6. kad visas detaļas ir savās vietās, iever diegus, pieslēdz šujmašīnu un nedaudz pašuj pa kokvilnas auduma gabaliņu, lai šujmašīna atdalītu lieko eļļu. Jānoslauka arī adata, jo tā var būt ar eļļas paliekām.

Lai veiksmīga šūšana! Vairāk par šujmašīnu niķiem lasi šajā rakstā!

 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s